ПАРАФИЯ ТРЕХ СВЯТИТЕЛЕЙ НА БОРЩАГОВКЕ Киевская Митрополия Украинской Православной Церкви
    УСТАВ

СТАТУТ

ПРАВОСЛАВНОГО МОЛОДІЖНОГО
КЛУБУ ЕКОЛОГІЇ І ТУРИЗМУ
«ПІЛІГРИМ»

Мета та завдання.

Клуб «Пілігрим» є православною молодіжною організацією, що організована при парафії Св. Трьох Святителів Святошинського р-ну м. Києва, ціллю якого є виховання молодого покоління в дусі православної віри, одночасно прививаючи їм такі людські якості, як мужність, чесність, терпіння, сміливість, любов до природи, до рідного краю, вміння виживати в трудних умовах, долати труднощі.

Напрямок діяльності.

- Християнський молодіжний екологічний патруль.
- Секція спортивного туризму.

Завдання клубу.

Секція спортивного туризму: навчити набрану групу молоді основам спортивного туризму в теорії та на практиці;
Християнський молодіжний екологічний патруль: залучати молодь до дбайливого відношення до створеного Богом світу  природи, і боротьби з забрудненням довкілля припустимими християнською етикою методами: прибирання прибережних зон, лісових галявин, власним прикладом закликати суспільство до збереження чистої природи, нагляд за чистотою річок і озер, співпраця з природоохоронними організаціями і т.д.

Умови прийняття до клубу «Пілігрим».

В клуб приймаються юнаки та дівчата у віці від 10 до 18 років, що не мають протипоказань до фізичних навантажень і мають необхідний мінімум туристичної екіпіровки: рюкзак, спальник, коврик (карімат), компас, необхідні особисті речі. Навчання в клубі  безкоштовне. Однак члени клубу під час походів повинні брати з собою продукти харчування, індивідуальної гігієни і оплачувати проїзд в громадському транспорті. Підліткі, що приймаються в клуб мають заповнити анкету і ознайомитися з правилами техніки безпеки. На вступ до клубу підлітки мають отримати дозвіл батьків, які підписують анкету і отримують повну інформацію про діяльність клубу «Пілігрим».

Методика викладання і навчальні програми представлені в окремих методичних посібниках, що складаються керівництвом клубу «Пілігрим».

Керівництво клубу.

Керівником клубу є настоятель парафії або інша особа, що отримала на це благословення настоятеля парафії. В його компетенції знаходиться рішення усіх адміністративних, фінансових, господарських, організаційних і навчальних питань. В допомогу собі він може брати декількох помічників-інструкторів: з надання медичної допомоги, з врятування на воді, з самооборони и т.д.

Юридичне положення клубу «Пілігрим».

Клуб «Пілігрим» не є окремою юридичною особою, а знаходиться в структурі парафії Св. Трьох Святителів. Право на заснування подібної установи вказано в Статуті: згідно пунктам Статуту релігійної громади Святих Трьох Святителів УПЦ Святошинського р-ну м. Києва: пп. 1.3., 4.3. Згідно пункту 4.4., рішення громади про створення клубу затверджується єпархіальним архієреєм.

Необхідна документація клубу затверджується печаткою громади Св. Трьох Святителів та підписом настоятеля. Клуб може мати свій бланк та емблему.

Фінансування клубу.

Фінансування клубу «Пілігрим» складається з добровільних пожертв від приватних осіб і організацій. Причому фінансування проходить цілоспрямовано на визначену заздалегідь статтю видатку на конкретний кошторис (наприклад, организація турпоходу, купівля спорядження и т.п.). Пожертви приймаються готівкою та безготівковим разрахунком. Безготівковий розрахунок приймаєтся на розрахунковий рахунок громади з приміткою «На клуб «Пілігрим»». Готівковий розрахунок приймається керівником клубу під його особисті гарантії. В обох випадках керівник клубу представляє добродійникам докладний фінансовий звіт про використання пожертвувань. Крім грошей, клуб «Пілігрим» приймає пожертви у вигляді туристичного спорядження, одягу, взуття, продуктів харчування, медикаментів, транспортних засобів и т.п. Розпоряджується пожертвами і звітує за них керівник клубу.