ПАРАФИЯ ТРЕХ СВЯТИТЕЛЕЙ НА БОРЩАГОВКЕ Сервер 'Россия Православная' Киевская Митрополия Украинской Православной Церкви
Powered by Simple PHP Blog Get RSS 2.0 Feed

Powered by PHP 5.2.5 Get Atom 0.3 Feed

Get RDF 1.0 Feed
    Історія Трьохсвятительської церкви м. Києва Хронологія

988 рік - Хрещення Русі святим рівноапостольним князем Володимиром. В цей самий рік святий Володимир на місці зруйнованого капища Перуна поблизу свого палацу заснував дерев’яну церкву на честь святого Василя Великого, ім’я якого прийняв при Хрещенні. При храмі існувала одна з перших київських шкіл.

1184 рік — князь Святослав Всеволодович побудував кам’яну Василівську церкву.

1240 рік — хан Батий зруйнував Київ. Доля міста спіткала і Василівську церкву. Руїни церкви простояли 400 років. У зруйнованій церкві було видно залишки алебастрових прикрас з написами на грецькій мові, а в середині церкви відкривалися поховання багатьох київських князів.

1640 рік — на кошти святителя Петра Могили, Митрополита Київського, Василівська церква відремонтована, перейменована на Трьохсвятительську (на честь святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста) та приписана до Києво-Братського монастиря.

1695 рік — митрополит Варлам Ясинський відновив Трьохсвятительську церкву і призначив її як скит Софійського монастиря.

1707 рік — реставрацію Трьохсвятительської церкви продовжив Василь Кочубей. На його кошти добудовано притвор. Південний боковий вівтар на честь Покрова Пресвятої Богородиці та центральний іконостас побудовано на кошти запорізьких козаків. Також з давніх часів існував ще й північний боковий вівтар Трьохсвятительської церкви — на честь Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа.

1787 рік — Трьохсвятительська церква стає парафіяльною.

1826 рік — дбайливістю поміщика Аннєнкова Трьохсвятительська церква повністю відремонтована.

1888 рік — церкві повернута стара назва „Василівська”, але всі звикли до назви „Трьохсвятительська” і поруч вже існувала однойменна вулиця. При церкві побудували дзвіницю та корпус Другого жіночого духовного училища.

1934 рік — рішенням радянської влади Трьохсвятительська церква зруйнована. На її місці побудована будівля Ради народних комісарів УРСР (нині — Міністерство закордонних справ України).

1988 рік святкування 1000-ліття Хрещення Русі.

1996 рік — за благословенням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, у Святошинському районі м. Києва, на Микільській Борщагівці, засновано Трьохсвятительську релігійну громаду. На Благовіщеня Пресвятої Богородиці, 7 квітня 1997 року, відслужена перша Божественна Літургія. Богослужіння проходять у пристосованому приміщенні по вул. Якуба Коласа, 10.

2006 рік, листопад — за благословенням Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, розпочато будівництво церкви на честь Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа по вул. Рикова, 4.

2010 рік — 4 липня відбулося відкриття новозбудованої церкви на честь Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа.
22 вересня Блаженнійший Володимир, Митрополит Київський і всієї України освятив для цього храму надкупольні хрести і дзвони.