ПАРАФИЯ ТРЕХ СВЯТИТЕЛЕЙ НА БОРЩАГОВКЕ Киевская Митрополия Украинской Православной Церкви
    Історія Трьохсвятительської церкви м. Києва Хронологія

988 рік - Хрещення Русі святим рівноапостольним князем Володимиром. В цей самий рік святий Володимир на місці зруйнованого капища Перуна поблизу свого палацу заснував дерев’яну церкву на честь святого Василя Великого, ім’я якого прийняв при Хрещенні. При храмі існувала одна з перших київських шкіл.

1184 рік — князь Святослав Всеволодович побудував кам’яну Василівську церкву.

1240 рік — хан Батий зруйнував Київ. Доля міста спіткала і Василівську церкву. Руїни церкви простояли 400 років. У зруйнованій церкві було видно залишки алебастрових прикрас з написами на грецькій мові, а в середині церкви відкривалися поховання багатьох київських князів.

1640 рік — на кошти святителя Петра Могили, Митрополита Київського, Василівська церква відремонтована, перейменована на Трьохсвятительську (на честь святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоуста) та приписана до Києво-Братського монастиря.

1695 рік — митрополит Варлам Ясинський відновив Трьохсвятительську церкву і призначив її як скит Софійського монастиря.

1707 рік — реставрацію Трьохсвятительської церкви продовжив Василь Кочубей. На його кошти добудовано притвор. Південний боковий вівтар на честь Покрова Пресвятої Богородиці та центральний іконостас побудовано на кошти запорізьких козаків. Також з давніх часів існував ще й північний боковий вівтар Трьохсвятительської церкви — на честь Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа.

1787 рік — Трьохсвятительська церква стає парафіяльною.

1826 рік — дбайливістю поміщика Аннєнкова Трьохсвятительська церква повністю відремонтована.

1888 рік — церкві повернута стара назва „Василівська”, але всі звикли до назви „Трьохсвятительська” і поруч вже існувала однойменна вулиця. При церкві побудували дзвіницю та корпус Другого жіночого духовного училища.

1934 рік — рішенням радянської влади Трьохсвятительська церква зруйнована. На її місці побудована будівля Ради народних комісарів УРСР (нині — Міністерство закордонних справ України).

1988 рік святкування 1000-ліття Хрещення Русі.

1996 рік — за благословенням Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, у Святошинському районі м. Києва, на Микільській Борщагівці, засновано Трьохсвятительську релігійну громаду. На Благовіщеня Пресвятої Богородиці, 7 квітня 1997 року, відслужена перша Божественна Літургія. Богослужіння проходять у пристосованому приміщенні по вул. Якуба Коласа, 10.

2006 рік, листопад — за благословенням Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, розпочато будівництво церкви на честь Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа по вул. Рикова, 4.

2010 рік — 4 липня відбулося відкриття новозбудованої церкви на честь Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа.
22 вересня Блаженнійший Володимир, Митрополит Київський і всієї України освятив для цього храму надкупольні хрести і дзвони.